Национален ден за безопасно движение по пътищата - 29 юни

28 юни 2024

В разгара на лятото едно от най-важните неща е да пътуваме безопасно!
В седмицата преди Националния ден за безопасно движение по пътищата - 29 юни, деца и учители отново си припомниха правилата за безопасно движение по пътищата.
Благодарение на специално подготвената илюстрована книжка за оцветяване и видео уроците „Безопасност на пътя“ създадени от Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“ децата се забавляваха и си припомняха как трябва да се държим, като участници в движението.
В последния ден от седмицата децата подариха на своите родители послания свързани с  безопасното движение, които изработиха в детската градина с помощта на учителите си.

Уважаеми, госпожи и господа,
нека не забравяме, че нашият пример е най-важен за възпитанието на подрастващите в безопасно поведение на пътя!
От Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата“ напомнят, че за закопчания колан повреме на пътуване може да спаси живот! АЛБУМ
Вярваме, че родителите в нашата детска градина са отговорни и поставят коланите си!