ДЕН НА ЗЕМЯТА

22 апр 2021

Денят на Земята се отбелязва от половин милиард души. Всяка година на 22 април се организират различни мероприятия, в които се включваме и ние от ДГ №15 "Слънце". Целта на този ден е да припомни на хората, че не са сами и че планетата не им принадлежи. Както тя се грижи за нас, така и ние трябва да се погрижим за нея. Децата от четвърта възрастова група засадиха дървета в двора на детската градина. С много емоции и ентусиазъм те разказваха за "зелените дробове на Планетата". Бъдещите първокласници обясниха на по-малките си другарчета, че засадените днес дървета освен, че ще пречистват в бъдеще въздуха ще бъдат и следа от випуск 2020-2021.

Благодарим на са Гората.бг и община Хасково, които осигуриха дръвчетата за засаждане.Албум