Ден на християнското семейство

21 ное 2022

На 21 ноември Българската православна църква чества празника Въведение Богородично - Деня на християнското семейство и младеж.
В ДГ №15 "Слънце" денят бе отбелязан празнично, защото ние вярваме, че религиозната ни принадлежност не е повод за разделение, а възможност още веднъж да покажем на най-близките ни хара колко са важни за нас и да кажем "обичам те".
Възпитаниците на ОУ "Шандор Петьофи" от IV клас, които са бивши възпитаници на детската градина, също се включиха в празника, като поздравиха малчуганите със стихове и песни. Те с умиление си спомниха за безгрижните игри и наученото в детската градина. За бъдещите първокласници батковците и каките бяха приготвили  подаръци за празника.
Подаръци получиха и учениците, на които госпожа Йорданова подари цвете с думите, че им подарява стръкче любов и вкусни мъфини приготвени в кухнята на детската градина.
Всички представители на голямото семейство на училищните общности, които бяхме в залата,  заедно пяхме, танцувахме и се веселихме!

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
АЛБУМ