ДЕН НА РОЗОВАТА ФЛАНЕЛКА

28 фев 2024

МИСИЯ " РОЗОВА ФЛАНЕЛКА"

Световната инициатива се превръща в кампания срещу насилието. Всяка година в последната сряда от месец февруари се отбелязва историята на две смели момчета от Канада. Те решават да подкрепят свой съученик, който е подложен на тормоз в училище, след като отива с розово поло. Двете момчета купуват розови тениски и ги подаряват на всички деца в училище, за да изразят съпричастност.

Насилието над деца е много разпространен проблем, който застрашава тяхното безопасно развитие. По данни на УНИЦЕФ половината от децата на възраст между 13 и 15 години или около 150 милиона деца са преживявали насилие от други деца в училище.

Затова днес, ние от Детска градина 15 "Слънце"- Хасково,  се включваме активно в инициативата да бъдем по- добри.АЛБУМ

❤️РОЗОВОТО Е ЦВЯТ НА НУЖДАТА НИ ОТ НЕЖНОСТ И ПОДКРЕПА!