За нас

7 ное 2016

Началото (история)

• ЦДГ № 15 е построена по типов проект за детска градина /по проект на арх. Колчев / . Строителството е възложено на СМК, район Хасково. Строителството на сградата започва през 1973 година.
  • Сградата е предадена за експлоатация на 20.08. 1975 година.
  • Детската градина започва работа с деца на 20.08.1975 година с 211 деца при капацитет 150. Децата се възпитават и обучават в 6 групи.
  • На 20.08.2008 година с решение на Об.С  ЦДГ № 15 и ДЯ № 5 се обединяват в една – ОДЗ № 15 „Слънце” с 12 групи.
  • В настоящия момент детското заведение работи с 12 групи
    • 9 групи за деца от 3 до 7 години
    • 3 групи за деца от 2  до 3 години
  • От 01.08.2016 г. е преименувана в Детска градина №15 „Слънце“, съгласно ЗПУО.
  • През месец октомври 2016 година започна реновирането на детското заведение - Проект по ОП „Региони в растеж 2014-2020“ – „Повишаване на капацитета на образователната инфраструктура"
    и днес ДГ №15 „Слънце“ е едно красиво, функционално и предпочитано място за отглеждане, социализация, образование и възпитание на деца.

Нашата философия

Всеки е от детството си взел
нещичко из пътя да му свети,
може съкровената си цел,
може би обичани куплети,
може само песничка една
като сладкопойна чучулига
да е взел от детската страна,
но и тя за цял живот му стига.

(Георги Струмски)

Професията ни е творческа, дава възможност за креативност, себедоказване и самоутвърждаване.
Казват, че за нашата професия е нужно ПРИЗВАНИЕ!
ТАКА Е! Но сме убедени, че е нужно още:

• Aфинитет към новостите и
  • Перманентна квалификация.

И най-важното: ОБИЧТА КЪМ ДЕЦАТА!
Обичаме професията си! Никъде другаде не бихме се чувствали така пълноценни и необходими, освен в детската градина.