Ден на отворените врати в ОУ "Ш. Петьофи"

22 мар 2024

Днес, 22.04.2024 г., с пролетно настроение нашите бъдещи първокласници гостуваха на  приятелите ни от ОУ " Шандор Петьофи"- Хасково.
Поканата беше под наслов "Ден на отворените врати. Работилница с глина. Празник на пролетта."

Учениците бяха подготвили цветен спектакъл от песни, фолклорни сюжети, стихотворения и усмивки. Те успяха професионално да представят българските традиции и идентичност през пролетните празници- Тодоровден, Лазаровден, Цветница, Великден и величието на природата в нейното събуждане за нов живот.

ИЗНЕНАДИ, УСМИВКИ И ПРИЯТНИ ИЗНЕНАДИ

През втората част на гостуването, децата от дветечетвърти възрастови групи имаха възможност да творят с глина под ръководството на г-н Даниел Русев, художник и преподавател по рисуване. Децата посетиха и творческите ателиета, след което си тръгнаха с подарък- ръчно нарисуван от тях керамичен сувенир.АЛБУМ

Благодарим Ви!