"Походът на книгите"

2 апр 2024

Асоциация „Българска книга“ организира за поредна година кампанията „Походът на книгите” с основна цел да повишава и насърчава интереса на децата към четенето и книгите. В рамките на кампанията се провеждат различни инициативи, като една от тях е "Известни българи четат на деца” — обичани и популярни личности в България прочитат откъси от любими детски книги.

Тринадесетото издание на кампанията  се провежда с партньорството на Министерството на образованието и науката в периода 2 — 23 април 2024 година.

На 02.04.- Международен ден на детската книга в "Похода на книгите" се включи Стелиян Николов, директор на Театър " Иван Димов"- Хасково. Той прочете две свои любими приказки, а любимата детска публика му подари много усмивки и благодарности. С желание и позитивна емоция, децата от четвърта възрастова група показаха своите театрални заложби, като драматизираха откъси от приказки.АЛБУМ