2-ри април: Международен ден на детската книга

2 апр 2019

По случай Международния ден на детската книга децата от подготвителните групи 6-годишни посетиха детски отдел на РБ "Христо Смирненски" и се включиха в "Маратона на четенето в библиотеката". Мълчуганите получиха читателски карти, за да станат редовни читатели. http://www.haskovo.net/news/469602/Maraton-na-cheteneto-v-bibliotekata-v-Mezhdunarodniya-den-na-detskata-kniga
Децата от двете групи получиха грамоти за принос към инициативата "Бисерче вълшебно"2019 за избор на най-добрата книга, избрана от самите деца.
Маратона на четенето продължава и в ДГ №15 "Слънце" с инициативата "Пътуваща раничка с книжки".
Във всяка от подготвителните групи 6-годищни и 5-годишни има по една раничка, която децата по азбучен ред, за да няма сърдити, вечер взимат в къщи, четат с мама и татко и на другия ден връщат и предават на следващото дете в групата. При желание може да се постави в раничката книжка от домашната библиотека, която следващото другарче чете и връща на другия ден.
Раничките ще пътуват през целия месец април, за да зарадват всички деца и техните родители.