ЧЕСТИТ 3-ТИ МАРТ!

2 мар 2022

3 март 1878 година е най-дълго очакваната и най- жадуваната дата в българския исторически календар.
Цели пет века Свободата е мечта и надежда, която съхранява нашата етническа, религиозна и културна самобитност.
Договорът от Сан Стефано ознаменува края на Руско – турската война и раждането на българската свобода.
3 рети март 1878 година е денят на възкресението на българския народ след 500 години на политическо и духовно робство.
Нашата задача днес е да следваме веруюто на героите, дали живота си за свободата, за свободен дух, равенство, разбирателство и единение и да предадем тези ценности на децата ни.

В навечерието на националния ни празник - 3-ти март, в детската градина настана особенно оживление.
Във всяка група бе оформен кът посветен на празника, а децата подготвени от своите учители рецитираха стихове, пяха песни и танцуваха танци посветени на Родината.
Над входовете на детската градина гордо се развя българският трибагреник!
Деца и учители от трета Б възрастова група подготвиха тържество в чест на празника, което бе записано и качено във фейсбук страницата на детската градина, за да   достигне този поздрав до колкото се може повече българи.
В тези динамични времена, в които живеем, нека носим с гордаст името българи!

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!

Албум