СЕДМИЦА НА ЗДРАВЕТО

6 апр 2022

В периода 04.04. -08.04.2022 година в ДГ №15 "Слънце" се провежда седмица на здравето.
Днес  децата от трета Б и четвърта Б възрастови групи съвместно показаха знания за здравословни храни и здравословен начин на живот. Пяха песни и рецитираха стихове за витамините и спортни занимания.
В играта "Сфетофар на храните" малчуганите избираха в потребителската кошница здравословни, полезни и не толкова полезни храни. Всички бяха единодушни, че бонбоните, шоколада и газираните напитки трябва да са в малки количества.
Разделени на три отбора, в които по-големите помагаха на по-малките, приготвиха вкусна и здравословна закуска, а продуктите за нея бяха осигурени от партньорите, с които детската градина работи па ЕП Схема "Училищно мляко" и Схема "Училищен плод".
 Всички се справиха отлично със задачата.
За показаните знания и умения децата бяха поздравени от директора на детската градина госпожа Анна Йорданова и получиха като награда голяма кошница с плодове.
Накрая всички се повеселиха и пяха песен за витамините.

В четвърта А възрастова група деца и учители също обсъждаха темата за здравословното хранене и разгледаха пирамидата на храните, правиха дихателна гимнастика. АЛБУМ