Учебна евакуация

27 май 2022

Учебна тренировка"Пожар"

Днес в ДГ №15"Слънце" се проведе проиграване на плана за евакуация при пожар с цел подготовка на децата за реагиране при евентуална опасност.

В проиграната ситуация "Пожар" след задействане на противопожарната система и звуков сигнал децата напуснаха сградата на ДГ за по малко от две минути. Всички бяха евакуирани на безопасно място. След направена проверка се установи, че няма останали в "горящата" сграда.

Направена бе и демонстрация на гасене на пожар.

Обучението премина успешно с надежда, че малките възпитаници са усвоили правилата за безопасно поведение при пожар.

Сърдечно благодарим на пожарникарите от РС ПБЗН, гр. Хасково за оказаното съдействие и реализираната демонстрация за гасене на пожар! АЛБУМ

Пожарната с учебна евакуация на хасковска детска градина - Haskovo.info - Всичко за Хасково