Фестивал "Коледарче" - 2022 г.

16 дек 2022

Казват, че на Коледа се случват чудеса!
Истинско чудо е, че вече 140 години в България има предучилищно образование и детските учители съхраняват и предават традициите на бъдещето на България - децата.
Фестивал "Коледарче" е пример за мост между старото и новото, защото е важно подрастващите да знаят своя корен и да растат със самочувствие, като достойни граждани на обединена Европа.

На 14.12.2022 година в ДГ №15 "Слънце" от рано имаше трескава подготовка, защото чакаха коледари от други детски градини и гости.
Физкултурния салон бе тематично подреден, за да пренесе малки и големи в приказната атмосфера на Коледа.
Гости на фестивал "Коледарче" в детската градина бяха коледарите от: ДГ №1 "Ян Бибиян", ДГ №19 "Щурче" и ДГ №21 "Вихрогонче".
Специални гости бяха г.жа Вълчеве - зам. кмет на община Хасково, г-жа Иванова - началник отдел ОКМДС в община Хасково, както  родители и учители.

Хубаво е, че технологиите ни дават възможност да бъдем заедно, макар и на разстояние. В онлайн частта на фестивала се включиха 17 участници от градовете: София, Пловдив, Стара Загора, Хасково, както и от с. Ново Делчово, обл. Благоевград.

Благодарим на всички за участието и споделената емоция! АЛБУМ