Фестивал "Коледарче" - 2023 г.

14 дек 2023
За пети пореден път Детска градина No15 " Слънце", със съдействието на Община Хасково , организира
"ФЕСТИВАЛ "КОЛЕДАРЧЕ".
 Целта е да покажем, че традицията съществува, че я пазим и я предаваме на нашите деца, за да знаят своя корен и да бъдат уверени по своя път.", сподели на официалното откриване г- жа Анна Йорданова, директор на ДГ 15 " Слънце".
Във фестивала взеха участие 24 детски градини от цялата страна в онлайн формат, а шест от Община Хасково: ДГ №1 "Ян Бибиян", ДГ №3 "Зорница", ДГ №11 "Щурче", дг №15 "сЛЪНЦЕ", ДГ №16 "Славейче", ДГ №21 "Вихроганче" гостуваха и показаха празнично традицията пред  всички гости и  участници.
Официални гости на събитието бяха: госпожа Силвия Касабова - старши експерт "Предучилищно образование+ РУО-Хасково, госпожа Йорданка Иванова - началник отдел ОКМДС в община Хасково, госпожа Милена Монева - експерт "Детски градини" в община Хасково и директори на детски градини. В залата имаше родители, приятели и бивши възпитаници на детската градина.
Позитивно настроение, коледен дух, наричания за здраве и благоденствие отправиха всички деца. Официалното откриване направиха талантите от ПГ Б група с учители г- жа Маргарита Стоева и г- жа Радка Атанасова.
Благодарим на всички гости и участници! АЛБУМ
Хасково НЕТ
Фокус